ceturtdiena, 2015. gada 19. februāris

Iekšlietu ministrija par 127 000 eiro pēta "policistu formu modernizāciju"

Iekšlietu ministrija par 127 000 eiro pasūtījusi pētījumu par "formas tērpa priekšmetu modernizāciju"  







127 766 eiro izmaksās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) veikts pētījums par formas tērpuiem Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formas tērpa priekšmetu modernizācija, ko pasūtījusi Iekšlietu ministrija.



Policisti veic autovadītāju aptauju!:)








Pilnā apmērā, bez grozījumiem publicējam izvērsto Iekšlietu ministrijas skaidrojumu - kāpēc šāds nozīmīgs pētījums ir bijis nepieciešams:

"Saskaņā ar Ministru kabineta 2013.gada 4.jūnija sēdes protokola Nr.33 35.§ 3.1.apakšpunktu Iekšlietu ministrijai (turpmāk– IeM) tika atļauts pasūtīt pētījumu par IeM sistēmas iestāžu amatpersonu formas tērpa priekšmetu modernizāciju, lai nodrošinātu formas tērpa funkcionālu sasaisti ar konkrētu amata pienākumu veikšanai nepieciešamajiem individuālās aizsardzības līdzekļiem un materiāltehnisko nodrošinājumu, izmantojot formas tērpa izgatavošanai pārbaudītus un kvalitatīvus materiālus.

IeM un tās padotībā esošo iestāžu nodarbināto kompetence nav atbilstoša minētā pētījuma veikšanai. Saskaņā ar Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 9.^1 panta otrās daļas 1.punktā noteikto, publiskā persona var slēgt līgumu, ja institūcijas noteikto uzdevumu pildīšanai nepieciešams veikt padziļinātu ekspertīzi nozares jautājumos (attīstības plānošana, būvniecība, informāciju tehnoloģijas, medicīna u.tml.), jo ekspertīze nav nodrošināma ar institūcijas amatpersonu vai darbinieku kompetences apjomu, un pakalpojuma sniedzējs, ņemot vērā viņa pieredzi, reputāciju, kvalifikāciju un citus pamatotus kritērijus, to var veikt efektīvāk.

Līdz ar to, formas tērpa priekšmetu modernizācijai, tos funkcionāli sasaistot ar konkrētu dienesta pienākumu izpildei nepieciešamajiem individuālās aizsardzības līdzekļiem un pārējo materiāltehnisko nodrošinājumu vienotā sistēmā, bija nepieciešams piesaistīt specializētas institūcijas zinātniski tehnisko atbalstu, pasūtot attiecīgu padziļinātas ekspertīzes pētījumu tiesiskā regulējuma izstrādei, politikas analīzei un ietekmes novērtēšanai, lai iegūtu neatkarīgu analīzi par konkrēta tiesiskā regulējuma izstrādes nepieciešamību, novērtētu esošā regulējuma īstenošanu un rezultātus atbilstoši Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra noteikumu Nr.1 „Kārtība, kādā publiska persona pasūta pētījumus” prasībām.

IeM un tās padotībā esošajās iestādēs nav attiecīgas kvalifikācijas personāla, kas veiktu minēto izpētes darbu un izstrādātu attiecīgu projektu. Līdz ar to bija nepieciešams izsludināt pētījuma pasūtījumu, lai piesaistītu institūciju, kurai ir atbilstoša pieredze formas tērpu, specializēto individuālo aizsardzības apģērbu un līdzekļu jomā, realizējot līdzīgus projektus.

Nodrošinājuma valsts aģentūra (turpmāk – NVA) 2013.gada 9.septembrī izsludināja atklātu konkursu “Formas tērpa priekšmetu modernizācijas pētījuma veikšana”. Sarunu procedūras**”Formas tērpa priekšmetu modernizācijas pētījumu veikšana” rezultātā 2013.gada 17.decembrī NVA noslēdza pakalpojumu līgumu par formas tērpu modernizācijas pētījuma veikšanu (turpmāk – Līgums) ar RTU.

Lai īstenotu definētajam mērķim atbilstošu pētījumu, Līguma (darba) izpildes gaitā veicami šādi uzdevumu:
1. politikas analīze un ietekmes novērtēšana (ietver arī viedokļi par IeM sistēmas iestāžu vajadzībām formas tērpu, individuālās aizsardzības līdzekļu un ar to saistītā materiāltehniskā nodrošinājuma jomā un objektīvu vērtējumu valsts iespējām tās pienācīgi realizēt);
2. IeM sistēmas iestāžu amatpersonu jauna formas tērpa dizaina izstrāde (formas tērpam izmantojamo materiālu izpēte un atbilstošāko materiālu izvēle, formas tērpa priekšmetu dizaina paraugu izveide, izgatavošana un to testēšana reālā vidē un specializētās laboratorijās, eksperimentālo formas tērpu iesniegšana testēšanai, formas tērpa estētiskās, fizioloģiskās un identifikācijas kvalitātes pilnveidošana);
3. tehnisko specifikāciju izstrāde un tehnisko zīmējumu izveide (tai skaitā formas tērpa priekšmetu lietošanas rokasgrāmatas izstrādāšana);
4. jaunā formas tērpa ieviešanas plāna izstrāde (formas tērpa priekšmetu lietderīgās lietošanas laika noteikšana, plāna īstenošanai nepieciešamā finansējuma prognozes sagatavošana laika posmam līdz 2020.gadam, formas tērpa priekšmetu vienotu klasifikatoru izstrāde)."

foto: www.tvnet.lv
http://pietiek.com/raksti/iekslietu_ministrija_par_127_000_eiro_pasutijusi_petijumu_par__formas_terpa_prieksmetu_modernizaciju_

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru